Leadership Golf Conference

späť

John Strawn

John Strawn, HILLS & FORREST INTERNATIONAL GOLF COURSE ARCHITECTS

John Strawn je Prezidentom a CEO americkej spoločnosti Hills & Forrest, International Golf Course Architects, jednej z najvýznamnejších firiem pôsobiacej v oblasti architektúry a dizajnu golfových ihrísk. Spoločnosť má sídlo v USA a pobočky v Moskve, Ríme a čínskom Shenzhene.
John je zodpovedný za strategické plánovanie, rozvoj nových projektov a marketing. Spolu so svojimi kolegami architektami a regionálnymi zamestnancami pracuje na projektoch v USA, Ázii, Latinskej Amerike a Európe.
John Strawn je významnou a rešpektovanou osobnosťou svetového golfového priemyslu, bol pri vzniku úspešných projektov v Dánsku, Švédsku, Taliansku, Kórei, Číne, Rusku a na Blízkom východe, rovnako ako v USA, Mexiku a Karibiku.

Predtým ako začal pracovať pre Hills & Forrest, bol John Strawn CEO spoločnosti Robert Trent Jones II. Za jeho vedenia táto legendárna firma dosiahla vysoké méty. Projekty dokončené v priebehu jeho funkčného obdobia získali mnoho prestížnych ocenení, niekoľkokrát ocenenie Golf Digest "Best New Course" (Najlepšie nové ihrisko) ako aj ďalšie medzinárodné ocenenia v publikáciách ako Travel and Leisure, Golf Inc. a The Links. Patria medzi ne:
Bro Hof Slott, 36 jamkový projekt v Štokholme, Švédsko; Lubker Golf Resort v Dánsku, Anting Golf Club v čínskej Šanghaji a snáď najpozoruhodnejším je projekt Chambers Bay, verejné ihrisko v Tacome, ktoré hostilo US Amateur v roku 2010 a bude hostiť US Open v roku 2015.
Ďalším úspešným projektom bol Bethpage Black na Long Islande, verejné ihrisko, ktoré hostilo „People´s Open“ v 2002 a 2009. Ihrisko sa zapísalo do histórie ako prvé verejné ihrisko, ktoré hostilo Open Championship.

Po tom ako sa John vrátil do Hills & Forrest, pomohol firme presadiť sa na nových trhoch a nadviazať nové partnerstvá – joint venture v Číne Cheng & Forrest Group, ktorý sa stal prvým joint venture čínskej a západnej firmy, ponúkajúci kompletnú ponuku služieb vo všetkých fázach od plánovania, vývoja, cez projektovanie, výstavbu až po prevádzku. Cheng & Forrest tiež vytvorilo konzorcium firiem zameraných na dizajn klubových domov, hotelov, kúpeľov, jazdeckých areálov a zábavných parkov.

Publikačná činnosť:
John Strawn je autorom mnohých publikácií: Driving the Green, The Making of Golf Course (HarperCollins, 1991:. Rev vydanie, Burford Books, 1997)
Vôbec prvá kniha svojho druhu venovaná tejto problematike. Bola veľmi dobre hodnotená takými recenzentami ako Herbert Warren Wind, David Halberstam, Curt Sampson a mnohými ďalšími, hlavne pre svoj inovatívny prístup k málo známym aspektom golfového priemyslu. Kniha sa stala aj inšpiráciou pre mnoho ostatných autorov ako Stephen Goodwin (Dream Golf – venovaná vynikajúcemu Bandon Dunes Resort na pobreží Oregonu) a Scott Gummer ( The Seventh at St Andrews).

John Strawn je autorom mnohých príspevkov do významných časopisov a publikácií ako sú "Golf Journal," "Landscapes Architecture", "Golf Week" a "Golf Course Management“.

John Strawn bol mnohokrát speakrom na významných svetových konferenciách golfového priemyslu ako GIS v USA, KPMG Golf Business Forum či Golf Development Conference v Číne. Taktiež organizoval a hostil významné semináre zamerané na rozvoj golfu v Rusku, pod záštitou ruskej vlády v Moskve, a aj v Taliansku, v spolupráci s Italian Golf Federation.

V roku 2009 bol John Strawn zakladajúcim partnerom „The A Position“, prestížneho portálu zameraného na golf a turistický ruch (www.theaposition.com). Za portálom stojí spoločenstvo kvalitných a uznávaných novinárov a je to vyhľadávaný zdroj informácií pre rôzne združenia a aliancie cestovného ruchu, cestovné kancelárie, hotely a ďalšie segmenty odvetvia golfovej turistiky.

John Strawn má aj svoje vlastné internetové stránky, www.johnstrawn.com, kde pravidelne komentuje dianie nielen v golfovom priemysle a svetovej ekonomike, ale uverejňuje aj postrehy a recenzie kníh.

KONTAKT/CONTACT:
John Strawn
tel.: +1 503-360-5644.
john@johnstrawn.com
www.hillsforrest.com

GENERÁLNY SPONZOR
SPONZOR OBEDA
SPONZOR VEČERE
BUSINESS PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI