Leadership Golf Conference

späť

Jo Maes

Jo Maes, GolfSwitch International Ltd

Aj napriek tomu, že sa Jo ku golfu dostal pomerne neskoro, okamžite mu podľahol a rýchlo dosiahol jednociferný hendikep. V podstate okamžite si uvedomil, že by sa chcel golfu venovať v profesionálnej rovine, avšak nie ako hráč.

Kariéru začal v jeho domácom golfovom klube Cleydael Golf Club, neďaleko mesta Antwerpy v Belgicku, kde pracoval ako manažér. Zjednodušil podmienky členstva a zaviedol členstvo korporátne. Po nástupe internetu v polovici deväťdesiatych rokov, ihneď vycítil, že práve internet bude zásadným nástrojom pre golfový marketing. Svoje schopnosti ukázal už ako manažér portálu golf.be. Z jednoduchého portálu sa mu podarilo vybudovať najväčší komunitný online golfový portál. V tej dobe tiež začal pracovať na projekte Invitation Golf Tour, jednej z najúspešnejšej korporátnych akcií v Belgicku.

Jo Maes mal vždy slabosť pre všetko írske a aj to bol jeden z dôvodov, prečo v 2004 založil „camp“ v blízkosti Dublinu. Začal sa venovať aj oblasti médií a golfovej žurnalistike a založil asociáciu European Golf & Travel Media Association, v ktorej doposiaľ pôsobí ako chairman. Jeho články zamerané na golf a golfový turizmus boli publikované v mnohých európskych časopisoch a internetových portáloch. Jo svoje skúsenosti mnohokrát prezentoval pre rôzne cieľové skupiny formou školení a workshopov na tému „Ako čo najlepšie využiť silu médií ...“

V roku 2005, počas IGTM (International Golf & Travel Market), najvýznamnejšej výstavy v oblasti golfového turizmu, ktorá sa uskutočnila na Kanárskych ostrovoch, Jo stretol obchodného riaditeľa spoločnosti GolfSwitch Inc, Douga Reichela. Obaja mali spoločnú víziu a pripravili plán, ako by sa Golfswitch mohol presadiť na európskom trhu. Dough Reichel potom presídlil do Madridu, kde dohliadal na zmluvy, ktoré boli uzavreté s portálom Golfspain.com a TUI. Jo začal spolupracovať s GolfSwitch ako konzultant a postupne rozvíjal Golfhub.com a .eu, ktorý sa rýchlo stal najväčším európskym online komunitným golfovým portálom. Spolupráca vyvrcholila založením GolfSwitch International Ltd, dcérskej spoločnosti s európskou pôsobnosťou, ktorá dohliada na rozvoj v EMEA (región Európy, Stredného východu a Afriky)

GolfSwitch je v súčasnosti najvýznamnejšou online tee-time marketingovou a distribučnou spoločnosťou v Európe. Na jej sieť je aktívne napojených vyše 800 golfových ihrísk a v priebehu roku 2011 to bude niekoľko stoviek ďalších. GolfSwitch sa stal známym brandom nielen pre spotrebiteľov ale aj pre subjekty golfového priemyslu.

Jo v súčasnosti pôsobí v Algarve v Portugalsku, kde spolu so svojou partnerkou Denise Gallagher rozvíjajú rôzne obchodné projekty.

KONTAKT/CONTACT:
Mobile: +351.91.2957146
Office Phone: +353.1.442.9016
Skype Acc: jo_maes

GolfSwitch International Ltd
www.golfswitch.com and www.golfhub.com and golfhub.eu
European Golf & Travel Media Association – www.egtma.com
GolfBUZZ, Europe's golf e-zine – www.golfbuzz.ie

GENERÁLNY SPONZOR
SPONZOR OBEDA
SPONZOR VEČERE
BUSINESS PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI