Leadership Golf Conference

späť

Peter Harradine

Peter Harradine, HARRADINE GOLF

Otvorená a pokroková osobnosť golfovej architektúry, ktorá vie povedať svoj názor.
Peter Harradine je hlavným a zároveň senior architektom spoločnosti Harradine Golf. Osobne navrhol a spolupracoval pri návrhoch viac ako 160 golfových ihrísk v Európe, Afrike, Ázii a na Strednom východe. Peter je bývalým prezidentom Európskeho inštitútu architektov golfových ihrísk (European Institute of Golf Course Architects) a tiež Európskej spoločnosti architektov golfových ihrísk (European Society of Golf Course Architects).

Svojou prácou nadväzuje na významné dedičstvo svojho otca, je uznávaný vďaka vysokej kvalite golfových ihrísk, ktoré sú nielen udržateľné, ale dokážu poskytnúť hráčom všetkých kategórií príjemný zážitok.
Albert Hockey, Petrov nevlastný starý otec, rozbehol rodinný golfový podnik v roku 1920 remodeláciou svojho prvého golfového ihriska. Petrov otec navrhol svoje prvé ihrisko v roku 1929 a v tejto kariére pokračoval, až do kým odišiel do dôchodku vo svojich osemdesiatich rokoch.
Peter sa prvý krát stretol s výstavbou golfového ihriska už ako malý chlapec. Otec mu navrhol, aby počas školských prázdnin pracoval na jeho projektoch, vďaka ktorým získal svoje prvé a niekedy i nepríjemné skúsenosti s bahnom, dážďom, teplom, mrazom, gumákmi, kameňmi, hlinou, drenážou, pokazenými strojmi a všetky podrobné detaily zo stavieb.

Peter sa narodil vo švajčiarskom Berne. Golf bol v rodine povinný a Peter dostal svoj prvý set golfových palíc vo veku šiestich rokov. Trochu praxe a veľa odohratých kôl však nedokázalo zlepšiť jeho handicap 5. Časté cestovanie spôsobené jeho vlastnou iniciatívou mať osobný dohľad nad mnohými rozptýlených miestami, opakujúce sa pomerne vážne problémy s chrbtom nasledovaných operáciou, ho odsunuli na pozíciu diváka, ktorý podporuje svojich synov i dizajnový tím hrať túto fantastickú ale i tak frustrujúcu hru!
V roku 1965 - 1966 Peter odišiel študovať do USA teoretické a praktické aspekty krajinnej architektúry a dizajn a výstavbu golfových ihrísk. Po návrate do Európy, postavil a navrhol spolu so svojim otcom i ďalšími najvýznamnejšími európskymi architektmi mnoho ihrísk.
Návšteva Dubaja v roku 1976, kde preskúmal možnosti pre výstavbu golfového ihriska viedlo k následnému vytvoreniu kancelárie v roku 1989.

Na stiahnutie

KONTACT/ CONTACT:
Harradine Golf
P.O. Box 10581
Dubai, United Arab Emirates
Tel: +971 (0) 4 265 35 43
Fax: +971 (0) 4 268 16 82
www.harradine-golf.com
Email: info@harradine-golf.com

GENERÁLNY SPONZOR
SPONZOR OBEDA
SPONZOR VEČERE
BUSINESS PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI