Leadership Golf Conference

Richard Gibbs

Richard Gibbs, Senior Consultant, Stadia & Design, STRI

Dr. Richard Gibbs  pracuje ako konzultant,  lektor  a výskumný pracovník  v oblasti medzinárodného športového turf priemyslu už 26 rokov.  Tejto oblasti sa začal venovať hneď po absolvovaní štúdia a získaní titulu PhD v odbore Soil Science  na University of Canterbury, New Zealand v roku 1986. Po návrate do UK sa venoval výskumným projektom v spolupráci s STRI, venovaným klasickej výskumnej práci napr. porovnanie kvality a nákladov na údržbu športových povrchov v zimnom období v závislosti od ich konštrukcie.

Po krátkom období, kedy sa venoval  pedagogickej práci na Myerscough College v UK, sa  Richard vrátil v roku 1991 na Nový Zéland ako Scientific Services Manager v NZ Sports Turf Institute (NZSTI)  v Palmerston North. Na tejto pozícii pracoval 12 rokov, kedy sa venoval konštrukcii povrchov, ich analýze, výskumu a lektorovaniu.

V roku  2003 sa Richard presťahoval do Aucklandu, kde založil Sports Surface Design & Management (SSDM), konzultačnú divíziu spoločnosti  Recreational Services Ltd. Počas 9 rokov jeho pôsobenia z nej vybudoval  mimoriadne úspešnú multi-disciplinárnu konzultačnú spoločnosť ponúkajúcu služby z oblasti agronómie, stratégie,  enviromentalistiky,  laboratórnych analýz,  dizajnu , auditu  a projektového manažmentu a to nielen pre verejný, ale aj pre súkromný sektor.  V júli 2012 začal pracovať pre STRI, kde je jeho úlohou poskytovať klientom kompletný projektový manažment  a poradenské služby  pri plánovaní a developmente naturálnych a umelých športových povrchov.

PROFESIONÁLNE SKÚSENOSTI:
•    Turf consultant pre mnohé „high profile“ štadióny a golfové ihriská na Novom Zélande ako napr. Westpac Stadium (Wellington), Waikato Stadium, Eden Park, North Harbour Stadium, Cape Kidnappers Golf Course, Gulf Harbour Golf and Country Club, Formosa Golf Resort, Kauri Cliffs Golf Resort and Jack’s Point Golf Course.
•    Turf consultant  Project Delivery  týmu, zodpovedného za design a konštrukciu  prvého permanentne zakrytého štadiónu s naturálnym povrchom - Forsyth Barr Stadium in Dunedin, na ktorom sa hral Rugby World Cup 2011 a finalistom v súťaži World Stadium Awards oceneného v katarsko meste Doha  v júni  2012.
•    Turf consultant  projektových manažérov zodpovedných za rýchlu konštrukciu dočasného štadiónu v Christchurch po devastujúcom zemetrasení vo  februári  2011.
•    Vedúci  turf consultant  Auckland a Wellington Councils od roku  1992 do 2012, zaoberajúce sa výskumom, strategickým plánovaním, dizajnom a projektovým manažmentom  pre široké spektrum klientov  - parky, športové plochy s naturálnym povrchom, aj umelé.
•    Spoluautor  odbornej publikácie ‘Natural Turf for Sport and Amenity: Science and Practice’
•    Člen medzinárodného panelu expertov, ktorý v roku 1993 a 2003 doporučenia United States Golf Association Green Section týkajúce sa  konštrukcie golfových greenov.  
•    Koproducent  World Bowls Board Performance štandardov pre umelé povrchy ( Artificial Flat Green Bowls Surfaces)and testovanie  greenov  na Novom Zélande, Malajzii a a Austrálii.
•    Súčasný Vice-President and Director of the International Turfgrass Society a bývalý Chairman of the Sports Turf Association of New Zealand (STANZ) and NZ Turf Conference & Trade Show Governance Board.

NA STIAHNUTIE

Kontakt:

STRI, St Ives Estate, Bingley, BD16 1AU,
T: +44 (0)1274 565131, F: +44 (0)1274 561891
www.stri.co.ukRichard.Gibbs@stri.co.uk